Kalendář pro rok 2015 Stromy a lidé

0
(0)

STROMY. Každý den je míjíme při svých cestách. Lemují silnice a chodníky měst a vesnic. Vytváří nádherné brány nad silničkami v údolí. Stojí jako nádherné solitéry v lukách. Jsou všude kolem nás. Byly tu mnohem dříve než my. Stály u zrodu člověka. Pozorují vývoj civilizace a stále člověku pomáhají.
Jsou „zelenými plícemi“ naší planety. Tvoří pro nás tak potřebný kyslík a filtrují kysličník uhličitý. Svými kořeny zpevňují břehy řek a potoků. Dávají nám možnost spočinout v jejich chladivém stínu, či se schovat před prudkým deštěm. Usedáme pod strom do trávy a opřeme svá záda o jeho kmen. A najednou cítíme klid a bezpečí, sílu a oporu. Vždy tu byly a vždy nám toto vše bez jakýchkoliv nároků na odměnu poskytovaly.
S postupem civilizace a mocenskými zájmy osob však spousta stromů koloběh života opouští dřív, než jej může naplnit. Jako bychom zapomněli, že jsme z nich vzešli. A s klidem tyto „zelené plíce“ naší Matky Země ničíme. Možná si ve své pýše vůbec neuvědomujeme, že ničíme i plíce vlastní, neboť s posledním pokáceným stromem by nebylo čeho se nadechnout.
Žijeme však ve světě duality, a tak zatímco jedna strana míří svou spirálu energetické vibrace dolů, druhá ji vyvažuje směrem nahoru. Pozitivní vyvažuje negativní. Bolest vyvažuje radost a láska. Vždy však musíme prožít oboje. Abychom skrze prožití jednoho došli k pochopení druhého. A tak bolestnou stranu kácení pralesů a jednotlivých stromů vyvažujeme Vědomým vysazováním stromů nových.
Stromům můžeme pomoci každý podle svých možností. Ale nejvíce jim pomůžeme tím, že je přijmeme ve svém životě jako rovnocenné partnery pro vzájemné spolužití. Netouží po ničem jiném, než aby směly růst, rodit a naplnit tak svůj život.
Máme s Lízou rády stromy a tak jsme se rozhodly jim pomoci.
Vznikl tak projekt kalendář pro rok 2015 – STROMY a LIDÉ.
A jak tak Vesmír propojuje Cesty lidí, propojil nás s Nadací Partnerství Brno, která pomáhá aktivním lidem pečovat i životní prostředí.
Rozhodly jsme se věnovat část výtěžku z prodeje kalendáře na výsadbu stromů ve spolupráci s touto nadací.
V kalendáři najdete zajímavé osobnosti, kteří sami způsobem svého žití pomáhají ke zdraví naší Matky Země. Každý z nich odpovídá na 6 otázek. Otázky jsou pro všechny osobnosti stejné a jejich odpovědi jsou velmi inspirativní.

A protože je to kalendář Školy živé stravy, najdete zde pro inspiraci recept měsíce.

 • Nakladatel:
  Agama
 • EAN:
  8594177970010
 • Popis: 1× kniha, kroužková, 14 stran, 29,7 × 42 cm, česky
 • Rozměry: 29,7 × 42 cm
 • Rok vydání:
  2014 (1. vydání)

Cena v obchodě: 261

Jak užitečná byla tato kniha?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tuto knihu.