Svatí blázni

0
(0)

Příběh je zasazen do Francie na počátku 17. století, do doby politických a společenských nepokojů po vraždě krále Jindřicha IV. Je to příběh Juliette, kdysi akrobatky a provazochodkyně, nyní žijící spolu se svou dcerou Fleur jako jeptiška v malém ostrovním klášteře poblíž bretaňského pobřeží.
Juliette – či sestra Auguste, jak jí teď říkají – má za sebou řadu problémů a dobrodružný život. Vychovali ji Cikáni, pronásledování církví ji ale oddělilo od původní rodiny, donutilo k žebrání a prostituci, až našla určitý klid jako herečka a tanečnice ve skupině vedené Guyem LeMerlem, nazývaném Havran; herec, autor her a zlodějíček, který mladičkou Juliette okouzlí.
Po několika letech na cestách a několika výrazných úspěších se skupina po střetu s mocí rozpadne. Juliette, teď těhotná a zcela rozčarovaná kočovným životem, najde útočiště v klášteře svaté Marie Mořské, pod ochranou laskavé abatyše.
Smrt abatyše jen několik měsíců po vraždě krále v Paříži ale uvrhne klášter do zmatku. Starý režim je u konce; je jmenována nová abatyše (z politických důvodů), urozená dívka, která hodlá zavést rozsáhlé změny. Juliettino zděšení dostupuje vrcholu, když se ukáže, že abatyše je sotva jedenáctiletá dívenka, vychovaná v Paříži a zcela neschopná pochopit potřeby a pocity skupiny venkovských jeptišek. A co hůř, přivede s sebou svého zpovědníka, kterého Juliette okamžitě pozná. Je to její dávný společník Guy LeMerle, Havran převlečený za kněze. Je jasné, že chystá něco zlého. Nad klášterem se stahují zlověstná mračna…

 • Nakladatel:
  Knižní klub
 • ISBN:
  80-242-1214-5, EAN:
  9788024212142
 • Originál:
  Holy Fools
 • Překlad: Nejedlá, Marcela
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, 12,5 × 20 cm, česky
 • Rozměry: 12,5 × 20 cm
 • Rok vydání:
  2004 (1. vydání)

Cena v obchodě: 152

Jak užitečná byla tato kniha?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tuto knihu.