Z Normandie přes Ardeny až k nám

Na víceletý nástěnný kalendář „Z Normandie přes Ardeny až k nám“ naváže kniha se stejnojmenným názvem. Čtenáři v ní najdou o každé z oněch amerických 12 jednotek, které v první vlně osvobozovaly západ Čech, velice podrobné informace. Některé z těchto jednotek mají historii sahající až do 19. století. Všechny se probojovaly západní Evropou až k nám, některé dokonce před vyloděním ve Francii v r. 1944 bojovaly v severní Africe a poté se podílely na dobytí Sicílie.
Kniha přinese doposud nejucelenější a přitom nejpodrobnější přehled o jejich bojové cestě, s mnoha doposud málo známými anebo dokonce zcela neznámými informacemi, získanými pečlivým bádáním v nejrůznějších domácích i zahraničních informačních pramenech, které autor knihy, Bohuslav Balcar, uskutečnil.
Ty budou doplněny přehlednými mapami, seznamujícími čtenáře s postupem amerických jednotek (dvou amerických armádních sborů, V. a XII. k německo-české hranici a na českém území – tedy s průběhem frontové linie v závěrečných fázích války, v dubnu a květnu 1945.
Samozřejmostí bude i příloha černobílých historických fotografií dokumentujících bojovou cestu všech těchto 12 jednotek.

 • Nakladatel:
  Resonance
 • ISBN:
  978-80-906062-9-6 , EAN:
  9788090606296
 • Popis: 1× kniha, česky
 • Rok vydání:
  2016 (1. vydání)

Cena v obchodě: 111