Nejnádhernější polštář na světě

Prvotina dosud neznámého autora zavede čtenáře do čisté a upřímné duše obyčejného mladíka z hornické kolonie v Orlové, který v sobě náhle objeví mnohem víc, než kdy tušil. A nejen to, objeví v sobě touhu a lásku. Potká dívku svého života a od základů pro ni svůj život navždy změní.

Jenže jeho osud se v jediné vteřině tragicky protne s osudem zcela jiného muže a náhle je všechno jinak. Stejně jako hlavní hrdina Robin Gazda, i autor Aleš Beseda v sobě náhle odkryl víc, než kdy tušil, a ze zábavné hříčky psané původně pro blog na internetových stránkách Lidových novin se narodil román o mužské touze, nestálosti, nejistotě, zradě a vině. A hlavně o lásce k ženě, protože za vším je žena. Protože žena je pro muže to nejdůležitější v životě.

Ale není to jenom Robin, jehož slovy je jeho životní příběh vyprávěn. Dieter, druhá hlavní postava tohoto románu je muž, který svou neschopností zvládnout touhu po krásných ženách způsobí neštěstí nejen sobě samému, ale hlavně zcela nevinným lidem, jejichž neštěstí paradoxně přinese štěstí zase někomu jinému. Tak, jak to už v životě bývá.

Robinův příběh začíná v létě roku 1989 v tehdejším Československu, zatímco příběh Dieterův již na počátku osmdesátých let v rakouském Salzburgu. Přesto se tito dva muži ve dvou krátkých okamžicích setkají. Do očí si však nikdy pohlédnout nestihnou.

 • Nakladatel:
  Tribun EU
 • ISBN:
  978-80-7399-933-9, EAN:
  9788073999339
 • Popis: 1× kniha, brožovaná, 386 stran, 14,6 × 20,4 cm, česky
 • Rozměry: 14,6 × 20,4 cm
 • Rok vydání:
  2010

Cena v obchodě: 229