Ochrana osobních údajů v životě podnikatele

Každý podnikatel ví, že v rámci podnikání musí respektovat a dodržovat řadu právních předpisů. Daňové zákony, zákon o účetnictví, zákoník práce nebo třeba obchodní zákoník jsou nasnadě.
Osobní údaje ve světě podnikání

Podnikatel však také má zaměstnance, chce využívat dnes tolik moderní outsourcing, pracuje s elektronickou komunikací k nabízení svých služeb, a pokud je jeho firma součástí nadnárodní korporace, musí nebo chce využívat i služeb mateřské zahraniční společnosti. V rámci všech zmíněných aktivit také musí pracovat s osobními údaji svých zaměstnanců nebo obchodních partnerů.

Pomocník a rádce – zodpovídá vaše otázky z praxe

Publikace Ochrana osobních údajů v životě podnikatele si klade za cíl upozornit na některá úskalí, která mohou při zpracování osobních údajů vyvstat ve výše uvedených situacích, s nimiž se podnikatelé denně setkávají. Forma konkrétních odpovědí na řadu typických otázek z praktického života má podnikatelům pomoci orientovat se nejen v aplikaci zákona o ochraně osobních údajů, ale např. i zákona o některých službách informační společnosti z hlediska jejich dopadu na každodenní realitu, a tak se vyhnout riziku, nebo eliminovat možné pokuty za nedodržování limitů a omezení stanovených zmíněnými zákony.

 • Nakladatel:
  Anag
 • ISBN:
  978-80-7263-811-6, EAN:
  9788072638116
 • Popis: 1× kniha, brožovaná, 200 stran, 14,5 × 20,5 cm, česky
 • Rozměry: 14,5 × 20,5 cm
 • Rok vydání:
  2013 (1. vydání)

Cena v obchodě: 29