Nano

Pia Grazdaniová, hrdinka předchozího thrilleru Robina Cooka Pojistka smrti (Knižní klub, 2012), se přestěhovala z New Yorku do Colorada a nastoupila do Nano, špičkové společnosti zabývající se nanotechnologiemi. Pocit, že zakotvila v bezpečném přístavu, však brzy vystřídá podezření, že v Nano není vše tak bezchybné, jak se jí snaží namluvit Zachary Berman, majitel a ředitel firmy, kterého Pia na první pohled okouzlila. Po záhadném incidentu s neznámým Číňanem, jehož Pia objeví ležícího na cestě se zjevnými příznaky srdečního záchvatu, avšak Zachary a jeho ochranka ho zakážou nechat vyšetřit v místní nemocnici, se podezření začne proměňovat v jistotu: společnost Nano něco skrývá…
Ukázka z textu
Stála v pokoji, ale světlo bylo tak oslepující, že nerozeznala žádné detaily. Když se pokusila obrátit pryč od světla, zjistila, že se nemůže hýbat. Byla jako přikovaná na místě, ruce a nohy přitisknuté k bokům, a nemohla ani zavřít oči, aby měla aspoň nějakou ochranu před světlem. Vzápětí světla zhasla a ona zůstala v naprosté tmě. Slyšela jen svůj dech, ale potom zaslechla hlasy a po místnosti se pohybovali lidé. Co dělali? Nemohla mluvit; nemohla se dívat; nemohla se pohnout.
Znovu se rozsvítila světla, ale ne tak jasná, a ona uviděla tělo ponořené ve skleněné nádrži s nějakou kapalinou. Ten člověk byl jistě mrtvý, protože ho půlka chyběla. Od pasu dolů nebylo nic. Nemohla odvrátit pohled, takže když se ta polovina těla ve vodě otočila a zadívala se na ni, nemohla dělat nic jen tiše vykřiknout. Pak ucítila bodnutí do paže a padala a padala hluboko do černé nicoty.

 • Nakladatel:
  Knižní klub
 • ISBN:
  978-80-242-4265-1, EAN:
  9788024242651
 • Překlad: Jandourková, Tatjana
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 320 stran, 15 × 23,5 cm, česky
 • Rozměry: 15 × 23,5 cm
 • Rok vydání:
  2014 (1. vydání)

Cena v obchodě: 1 010