Únos válečné lodě

Kniha podrobně pojednává o únosu válečné lodě, ke kterému došlo 5. října 1917 na Jadranu. Sedmi únoscům, z nichž dva byli Češi, se podařilo překvapit trojnásobnou přesilu německých a maďarských členů posádky, zneškodnit je bez prolití kapky krve, přeplout s lodí přes Jaderské moře a odevzdat ji s plnou výzbrojí a zajatci včetně kapitána protivníkům Rakouska-Uherska v italské Anconě.
Autor využil četné dokumenty z našich i vídeňských archivů, dobový tisk, protokoly z jednání vídeňského i budapešťského parlamentu, dobové deníky únosců i osobní výpověď dnes již nežijícího účastníka akce. Na pozadí dramatického únosu pojednává nejen o jadranských námořních bitvách, ale i o vývoji války na dalších mořích, frontách či v zázemí. Bohatá dokumentace je zpracována živým stylem literatury faktu.
V knize najdete téměř sedmdesát dobových fotografií, mapky, seznamy všech typů tehdejších válečných lodí s podrobnými údaji, tabulky i přehledy potopených plavidel, počty mobilizovaných a padlých, názvy různých typů lodí, na čtyřicet schematických nákresů plavidel devíti válčících států s technickými a dalšími údaji, vysvětlivky námořních pojmů i další zajímavosti.

 • Nakladatel:
  Epocha
 • ISBN:
  80-86328-38-4, EAN:
  9788086328386
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 458 stran, 13,5 × 20,5 cm, česky
 • Rozměry: 13,5 × 20,5 cm
 • Rok vydání:
  2004

Cena v obchodě: 288