Geografie cestovního ruchu Evropy

Velmi přehledný učební text určený studentům a učitelům geografie cestovního ruchu na vyšších a vysokých školách. Kniha je metodicky originální. Fyzicko-geografická část přehledně charkterizuje polohu i členitost území. S potřebným nadhledem je zvládnuta obtížná část, týkající se historického vývoje s důrazem na kulturně-historické stopy zanechané v daném regionu. Přehled nejdůležitějších turistických atraktivit je doprovázen jednoduchými – ale velmi výstižnými – kreslenými siluetami typických přírodních útvarů nebo staveb.
Tato učebnice je velmi cenným přínosem do nepříliš rozsáhlé řady učebnic tohoto typu. Využít ji lze nejen jako skripta, ale i jako velmi přehlednou a pohotovou příručku v konkrétní práci v cestovní kanceláři, při tvorbě produktů cestovního ruchu i při přípravě informačního minima v průvodcovské činnosti.

– moderní učebnicový design – 50 ilustračních kreseb – rozdělení do logických kapitol podle oblastí – orientační mapy se zanesenými atraktivitami – přes 850 turistických atraktivit – více jak 70 nejužitečnějších internetových odkazů na jednotivé země – netradiční pojetí předmětu s důrazem na souvislosti – propojení historie a geografie cestovního ruchu – přehledný rejstřík všech obsažených evropských atraktivit

PhDr. Slavomír Horák Vědecký pracovník Univerzity Karlovy v Praze a přední český orientalista, specialista na střední Asii. V současné době působí na katedře ruských a východoevropských studií Fakulty sociálních věd UK a zároveň přednáší kompletní kurs Geografie cestovního ruchu na Vyšší obchodně-podnikatelské škole v Praze.

 • Nakladatel:
  Drahný
 • ISBN:
  9788090373419, EAN:
  9788090373419
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 194 stran, 15 × 21 cm, česky
 • Rozměry: 15 × 21 cm
 • Rok vydání:
  2009 (1. vydání)

Cena v obchodě: 221