Hluboká práce: Pravidla pro soustředěný úspěch v roztěkaném světě

V dnešní době neustálé online dostupnosti většina lidí ztratila schopnost ponořit se hluboce do práce a své dny místo toho tráví v horečné smršti emailů a sociálních sítí, aniž by si uvědomovali, že existuje lepší možnost.
V knize Hluboká práce představuje Cal Newport svůj stejnojmenný koncept – schopnost soustředit se bez rozptylování na kognitivně náročné úkoly. Hluboká práce vám umožní rychle pochopit složité koncepty a vytvářet lepší výstupy v kratším čase, díky čemuž se zlepšíte v tom, co děláte, a získáte pocit skutečného naplnění z mistrně odvedené práce. Jde vlastně o jakousi superschopnost („nové IQ“) stále konkurenčnější ekonomiky 21. století.
Místo omílání, že rozptylování je špatné, oslavuje Newport přínosy opaku. V knize rozdělené na dvě částí nejdříve dokládá, že pěstování zvyku hluboce pracovat má obrovské výhody téměř v jakékoli profesi. Poté přichází s propracovaným tréninkovým plánem v podobě čtyř „pravidel“, který má přenastavit vaši mysl a zvyky tak, aby přispívaly k rozvoji schopnosti hluboce pracovat.
V knize se dozvíte:

– jaký je rozdíl mezi hlubokou a mělkou prací – proč vinou mělké práce nikdy nevystoupíte z průměru – že hluboká práce pomáhá učit se rychle nové věci a produkovat špičkové výstupy a především dává pocit smyslu – jak hlubokou práci udělat vaším hlavním profesním nástrojem – jakými způsoby využívali a využívají převahu hluboké práce velcí myslitelé, spisovatelé a podnikatelé – proč jsou multitasking, vyrušování, emaily a internet vůbec zkázou pro váš osobní rozvoj a výkon – pokud je neudržíte v přísných mezích – proč a jak se zbavit mělkosti v sociálních vztazích – že i když pracujete s internetem a potřebujete být dostupní, nemusí to znamenat, že vaše práce na musí být mělká – jak si s ohledem na dva typy práce uspořádat den, týden, rok – jak zavést hlubokou práci do týmu či firmy – jak měřit svůj výkon a tím stále prohlubovat pracovní výkon bez zvý-šení časové náročnosti – proč je lepší odpočívat od soustředění než od rozptylování.

 • Nakladatel:
  Jan Melvil Publishing
 • ISBN:
  978-80-7555-008-8, EAN:
  9788075550088
 • Originál:
  Deep work: Rules for Focused Success
 • Překlad: Ešnerová, Kateřina
 • Popis: 1× kniha, brožovaná, 240 stran, 14,3 × 21,5 cm, česky
 • Rozměry: 14,3 × 21,5 cm
 • Rok vydání:
  2016 (1. vydání)

Cena v obchodě: 269