Mistrovství digitální fotografie s DSLR

Chcete zlepšit kvalitu fotografií a své dovednosti v digitální temné komoře? Máte jedinečnou možnost využít zkušenosti opravdových profesionálů.

Držíte v ruce kompletního průvodce zpracováním obrazu v digitálním věku. Ve dvou přehledně strukturovaných částech najdete ideální kombinaci způsobů uměleckého vyjádření a konkrétních fotografických postupů. V samostatných oddílech se pak na konci každé kapitoly dozvíte, jak teorii uvést v praxi. Pro vybraná témata si autoři přizvali na pomoc i několik dalších mistrů oboru.Například k úpravám snímků se vyjádří zkušený obrazový editor časopisu National Geographic, k fotografické etice zase reportér fondu UNICEF. Nalistujte tedy inspiraci nebo řešení pro každou příležitost.

V knize se dále dozvíte jak:

* Vybrat fotoaparát a snadno pracovat s digitální technikou
* Správně exponovat a vhodně aplikovat kompoziční pravidla
* Kreativně využívat dostupné světlo a hloubku ostrosti
* Efektivně provádět správu a běžné počítačové úpravy fotografií
* Provádět pokročilé úpravy, jako je skládaní panoramat či HDR
* Připravit snímky pro tiskový výstup nebo publikaci na Internetu

O autorech:
Jay Dickman zpracoval více než 25 fotografických cyklů pro National Geographic Society, obdržel Pulitzerovu cenu, zvítězil na přehlídce World Press Photo a dosáhl řady dalších úspěchů na mezinárodních fotografických soutěžích. Pravidelně spolupracuje s magazíny TIME, Forbes nebo Sports Illustrated. Pořádá populární workshopy a jeho zkušenosti využívají společnosti Olympus, Lexar a Hewlett-Packard. Další informace naleznete na stránkách www.jaydickman.net.

Jay Kinghorn je profesionální konzultant v oboru zpracování digitálních fotografií. Ve svých prezentacích se zaměřuje na zvyšování efektivity pracovních postupů a prohlubování uživatelských zkušeností s programy Adobe Photoshop a Adobe Lightroom. Organizuje také školení pro univerzity a velké společnosti, jako Olympus, Sony nebo Adobe. S jeho postřehy, návody a užitečnými tipy se můžete seznámit na webu http://jaykinghorn.com.

 • Nakladatel:
  Computer Press
 • ISBN:
  978-80-251-2816-9, EAN:
  9788025128169
 • Originál:
  Perfect Digital Photography
 • Překlad: Pavelka, Jakub
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 424 stran, 21,2 × 24 cm, česky
 • Rozměry: 21,2 × 24 cm
 • Rok vydání:
  2010 (1. vydání)

Cena v obchodě: