Tomas Lahoda: Ad Paintings

Série Ad Paintings, nazvaná podle slova ad (advertisement = reklama), je inspirována světem reklam na parfémy (nebo jiné tzv. accessories, tedy módní doplňky jako jsou brýle, boty, kabelky apod.) v trendových magazínech. Série reflektuje metastázi kultury, kde důraz na vystavování aury spotřebního zboží vyprazdňuje objekty a předměty od jejich skutečné hodnoty a etabluje je jako materializované manifestace přání, tužeb a snů. Síla atrakce, instalování, aranžování, vizuální manipulace, to vše je součástí spektáklu přitahování, vytváření tužeb a očekávání. Samotná prezentace – aura – je důležitější než to co je prezentováno. Sex nebo sexuálně nabité obrazy prodávají vše, od aut po kartáčky na zuby. S touto strategií operují i obrazy série Ad Paintings, které jsou apoteózou toho, co se snaží svět spotřeby nabízet – absolutní krásu, ideál stále nového, mladého, konzumovatelnou dokonalost. Gucciho Rush, Armaniho Sensi, Attraction od Lancome nebo Opium od Yves Saint Laurenta se tak mění v bizarní, psychedelickou narcisistní toaletu v pokřiveném zrcadle dnešního světa. Druhá řada této série přetavuje slibné a podmanivé reklamní slogany do téměř nečitelných kompozic ve stylu neo-geometrických abstrakcí.
Anotace katalogů
Tomas Lahoda – Ad Paintings, Volume I
Katalog vydaný u příležitosti výstavy série Ad Paintings v Galerii Birthe Laursen, Kodaň, Dánsko, 2005. Anglický text Morris Gyrros. 34 stran, celobarevné.

Tomas Lahoda – Ad Paintings, Volume II
Katalog vydaný u příležitosti výstavy série Ad Paintings v Galerii Birthe Laursen, Kodaň, Dánsko, 2007. 12 stran, celobarevné.

Tomas Lahoda – Ad Paintings, Volume III
Katalog vydaný u příležitosti výstavy série Ad Paintings v galerii Backyard Gallery, Kodaň, Dánsko, a v Gallery De Buck, Gent, Belgie, 2010. 12 stran, celobarevné.

Tomas Lahoda – Ad Paintings, Volume IV
Katalog vydaný u příležitosti výstavy série Ad Paintings v Gallery De Buck, Gent, Belgie, 2016. Texty v češtině: Jiří Ptáček and Ondřej Jerman. 24 stran, celobarevné.

  • Nakladatel:
    KANT
  • Popis: 4× kniha, sešitová, 100 stran, 23 × 21 cm, česky, anglicky
  • Rozměry: 23 × 21 cm
  • Rok vydání:
    2016 (1. vydání)

Cena v obchodě: 135