Karel IV. – Ilustrovaný život a doba

Doba panování Karla IV. je právem považovaná za zlatý věk českých dějin. Jaký ale doopravdy byl český král a římský císař, co všechno vykonal?
Odpověď vám dá kniha plná ilustrací stejně delikátních, jaké známe z iluminovaných rukopisů vrcholného středověku. Dozvíte se, že Karel IV. byl nejen stavitelem mostů, hradů a měst. Velkou část svého života prožil na cestách mezi významnými městy tehdejší Evropy, jako byla Paříž, Milano, Benátky, Avignon, Řím, Florencie, Cáchy, Norimberk. Byl diplomatem a urovnával spory mezi panovníky, ale zároveň byl i válečníkem. Pro české země získal nová území.
Velký odkaz zanechal Karel IV. v oblasti vědění, literatury a zákona. Sepsal legendy o životě nejstarších Přemyslovců, podílel se na vzniku kronik, sestavil nový zákoník, uprostřed Evropy založil univerzitu. Pečoval o rozvoj obchodu, umění a řemesel.
Ilustrovaná kniha o Karlu IV. nabízí ucelený, ale přesto stručný a srozumitelný pohled na osobnost našeho největšího panovníka.
Renáta Fučíková je přední česká ilustrátorka a autorka zejména populárně vzdělávacích knih pro děti o české historii. Za svou tvorbu dostala řadu ocenění včetně Zlaté stuhy a nominaci na Magnesii literu.

 • Nakladatel:
  Práh
 • ISBN:
  978-80-7252-608-6, EAN:
  9788072526086
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 80 stran, 19,7 × 23,5 cm, česky
 • Rozměry: 19,7 × 23,5 cm
 • Rok vydání:
  2016 (1. vydání)

Cena v obchodě: 338