Pane profesore – uděláme vám scénu

„Jsou lidé a události, na které myslím a vzpomínám raději než na jiné,“ píše se v této knize. Stala se společným dárkem jedenatřiceti autorů k životnímu jubileu významného českého divadelníka – praktika i teoretika a pedagoga, dramaturga a režiséra, autora proslulé komedie Tři v tom a dalších divadelních her, ovšem i odborných knih o divadle, hercích a herectví, který dnes prostřednictvím své „scénologie“ překračuje hranice divadla a zkoumá nejen divadelní a herecké, ale vůbec lidské „scénování v době všeobecné scénovanosti“.

Setkání a setkávání s Jaroslavem Vostrým svedlo dohromady několik generací jeho kolegů, studentů a přátel, a tak vznikla rozmanitá sbírka textů a fotografií nejrůznějších žánrů: od básně přes eseje a studie až k osobním vzpomínkám a zamyšlením slovem i obrazem nad bohatým životním dílem jubilanta.

Texty: Marie Boková, Jana Cindlerová, Jan Císař, Tamara Čuříková, Viliam Dočolomanský, Július Gajdoš, Jitka Goriaux Pelechová, Saša Gregar, Petra Honsová, Jan Hyvnar, Viki Janoušková, Ivan Kurz, Radovan Lipus, Marie Málková Grossmanová, Radvan Pácl, Štěpán Pácl, Jana Patočková, Miroslav Plešák, Albert Pražák, Ladislav Smoček, Václav Syrový, Karel Šiktanc, Jiří Šípek, František Šmahel, Milan Šotek, Zdenka Švarcová, Milan Uhde, Josef Valenta, Jan Vedral, Lída Vlášková.

 • Nakladatel:
  KANT
 • ISBN:
  978-80-7437-185-1, EAN:
  9788074371851
 • Ilustrace: Novotný, Miloň; Hucek, Miroslav; Kučera, Jiří; Prokop, Ivan; Kerlický, Karel; Pokorný, Miroslav; Fára, Libor
 • Popis: 1× kniha, brožovaná, 210 stran, 21 × 21 cm, česky
 • Rozměry: 21 × 21 cm
 • Rok vydání:
  2016 (1. vydání)

Cena v obchodě: 765