Skvosty Prahy

Nádherná obrazová publikace představuje nejkrásnější, nejvýznamnější a nejzajímavější architektonické, kulturní, historické i přírodní památky Prahy.
Kniha je sestavena jako poznávací procházka; čtenáře zasvěceně provádí městem a její první kroky vedou do samého srdce českého království, do korunovační komory Chrámu sv. Víta. Pak postupně na jejích stránkách objevujeme zbytek města. Klenot české gotiky, Pražský hrad, a jeho Palácové zahrady, půvabný Královský letohrádek, který jako dárek z lásky nechal pro svoji manželku, královnu Annu, postavit Ferdinand I. Na Hradčanském náměstí se zastavíme u Schwarzemberského paláce, zajdeme si do Lorety a podíváme se naproti do Černínského paláce.
Na své pouti Prahou nemůžeme minout starobylý Vyšehrad, chloubu našich pradávných dějin.
Postupně poznáváme město, jeho paláce, kostely, kláštery a zajímavé měšťanské domy, a z dávné historie se přesuneme do minulého století, které Praze přinesla například kubistické domy pod Vyšehradskou skálou. Z rušných ulic zamíříme k nejkrásnější renesanční stavbě města – letohrádku Hvězda – který je zasazen ve svěží zeleni stejnojmenné obory; také další letní sídlo patří ke stavebním skvostům své doby – Trojský zámeček a jeho francouzský park je postavený na nízké terase nad Vltavou na severním konci města.
Praha je obklopena nádhernou přírodou. Důkazem jsou pražské zahrady, včetně botanické a zoologické, a okrajové čtvrti města, kde můžeme obdivovat například rodinné domy na Babě, Břevnovský klášter či Barrandovské skály.

 • Nakladatel:
  Knižní klub
 • ISBN:
  80-242-1176-9, EAN:
  9788024211763
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 208 stran, 21,5 × 30 cm, česky
 • Rozměry: 21,5 × 30 cm
 • Rok vydání:
  2004

Cena v obchodě: 449