Elon Musk

„Senzační kniha o zřejmě nejdůležitějším podnikateli světa. Vance vykresluje nezapomenutelný obraz Muskovy mimořádné osobnosti, jeho nezničitelného elánu a schopnosti překonávat překážky.“
— The Washington Post?
Elon Musk bývá označován za největšího inovátora současnosti, podnikatelského génia velikosti Steva Jobse. Také za workoholika, nesnesitelného egocentrika a podivína. Především je ale Musk technologickým vizionářem, který mění science fiction v realitu: jeho atraktivní elektrické vozy Tesla ukazují budoucnost automobilů, SpaceX létá pro NASA na oběžnou dráhu a chystá se na Mars a třetí Muskova společnost SolarCity přivedla miliony Američanů ke sluneční energii.
Životopis, který držíte v rukou, je strhující kronikou Muskových úspěchů i selhání. Investigativní reportér Ashlee Vance získal jako jediný novinář exkluzivní přístup k Muskovi a kromě něj vyzpovídal na tři sta jeho kolegů, členů rodiny, přátel i kritiků. Zajímáte-li se o osobnosti, které ovlivní naši budoucnost, začněte u této knihy.
# Co v knize najdete

– Vylíčení Elonova tvrdého dětství v Jižní Africe, v němž nechyběla šikana od spolužáků, a jeho útěku do Kanady a USA. – Jak mladý Musk pohádkově zbohatl díky internetovému inzertnímu startupu Zip2 a především díky PayPalu, který spoluzaložil a poté prodal tržišti eBay. – Bouřlivé příběhy společností Tesla Motors a SpaceX, které několikrát málem zbankrotovaly, aby nakonec obě triumfálně uspěly. – O složitém osobním životě „průmyslové celebrity“, poznamenaném dvěma rozvody a smrtí malého syna – Příklady kontroverzního Muskova přístupu k jeho zaměstnancům, které dokáže nadchnout pro svoji vizi, ale také vyhodit za sebemenší prohřešek. – Popis dalších Muskových projektů, jako je kolonizace Marsu nebo rychlovlak Hyperloop, jezdící rychlostí 1 300 km/h. – Že zakladatel Googlu Larry page hodlá přenechat svůj astronomický majetek Muskovi, aby mohl uskutečnit své nejsmělejší plány…

# O autorovi

Ashlee Vance je jedním z nejuznávanějších amerických publicistů zaměřených na špičkové technologie. Několik let pracoval pro deník New York Times jako reportér v Silicon Valley, pak přešel do časopisu Bloomberg Businessweek, pro který napsal již desítky hlavních článků s tematikou od počítačové špionáže přes výzkum DNA po cesty do vesmíru.
„Kniha je unikátním vhledem do života a uvažování jednoho z nejvýraznějších a zároveň nejdiskutovanějších mužů dneška.“
— Luboš Křeč, Hospodářské noviny

 • Nakladatel:
  Jan Melvil Publishing
 • ISBN:
  978-80-87270-73-8, EAN:
  9788087270738
 • Překlad: Nevrlá, Eva
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 368 stran, 14,3 × 22,5 cm, česky
 • Rozměry: 14,3 × 22,5 cm
 • Rok vydání:
  2015 (1. vydání)

Cena v obchodě: 314