České trolejbusy

Ucelená a poutavá publikace o minulosti a současnosti trolejbusů v České republice. Seznamuje čtenáře s jejich počátky a obrovským boomem na přelomu čtyřicátých a padesátých let minulého století a vysvětluje propad začátkem let sedmdesátých. Popisuje technická řešení, překážky a úspěchy prvních pokusů o vytvoření ryze české trolejbusové dopravy i různé technologie, které trolejbusy provázejí až do dnešního dne.
Kniha Martina Haráka zahrnuje komplexní pohled na celou Českou republiku, různé tuzemské výrobce a věnuje se i zahraničním vozidlům. Přiblíží osobní vzpomínky lidí, kteří byli přímo u vývoje některých modelů a představí, jaké místo zaujímá trolejbusová doprava v 21. století. Nezapomíná ani na kuriozity a slepé uličky vývoje. Určitě zaujme i stručný průvodce historií trolejbusové dopravy ve světě.
Publikace České trolejbusy je plná fotografií a jiných nikdy nepublikovaných obrazových materiálů, ale také například mapek trolejbusových sítí, ukázek zahraničních vozidel a jedinečných barevných technických nákresů. Vydejte se s Českými trolejbusy na projížďku historií a poznání odvětví, které spoluutvářelo současnou podobu našich měst.
V publikaci mimo jiné najdete:
– dosud nepublikované dobové fotografie
– technické informace, barevné nákresy trolejbusů
– mapky současných i zaniklých trolejbusových sítí v ČR
– vzpomínky konstruktérů
– zahraniční vozidla

 • Nakladatel:
  Grada
 • ISBN:
  978-80-247-5552-6, EAN:
  9788024755526
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 160 stran, 22,5 × 17,1 cm, česky
 • Rozměry: 22,5 × 17,1 cm
 • Rok vydání:
  2015 (1. vydání)

Cena v obchodě: 288