České středohoří

Překrásná krajina Českého středohoří, je jakýmsi přirozeným valem malých i větších kupovitých a kuželovitých vrchů – dávných třetihorních sopek.
Nejvýrazněji z nich se do výše 837 metrů vypíná Milešovka, nazývaná zde „královnou Středohoří“. A výhled z jejího vrcholu – v celé Evropě nenajdete podobného! Historický význam celé oblasti potvrzuje i hustota zde rozesetých tvrzí, hradů, vsí, městeček a měst. V průběhu věků tudy prošli mnozí význační učenci, vojevůdci, vévodové, králové i císaři – a někteří si magicky krásné končiny Českého středohoří zamilovali.
Navštivme i my – spolu s autorem – horu Říp či slavnou Budyni s laboratoří největších evropských alchymistů, města jako Roudnici nad Labem, Libochovice, Terezín, Žatec, Louny, Teplice, Most, Ústí nad Labem či předlouhé Lovosice, ale též podmanivé hrady a zámky jako Házmburk, Peruc, Střekov, záhadný Paradies, loupežnickou jeskyni u Olešnice či rodiště nejslavnějšího českého loupežníka Babinského v Pokraticiích u Litoměřic. Nahlédneme do historie zámku Duchcov, v jehož zdech dožil svůj dobrodružný život legendární Casanova, vystoupíme na tajemný vrch Boreč, čedičový kužel Lovoš či znělcový vrch Kybička.
Svoji pouť ukončíme uprostřed tajemné alchymistické zahrady v Zákupech.
O každém z těchto míst se vždy dozvíme leccos zajímavého, povíme si, kdo ze slavných tu žil – a rozhodně se nevyhneme ani celé řadě půvabných příběhů a pověstí.

 • Nakladatel:
  Regia
 • ISBN:
  978-80-87866-03-0, EAN:
  9788087866030
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, 15 × 21,2 cm, česky
 • Rozměry: 15 × 21,2 cm
 • Rok vydání:
  2014 (2. vydání)

Cena v obchodě: 269