Kreativní detail a makro

Vstupte do tajuplného světa neznámých tvarů a struktur, ve kterém se běžné předměty proměňují v nečekané fotografické příležitosti. Detail a makro zdaleka nejsou žánry vyhrazené pouze zkušeným profesionálům s drahým vybavením. Naučte se, kde hledat náměty, jak zpracovat nevšední záběry a tvůrčím způsobem zužitkovat všechny své nápady.

V pěti kapitolách vás zkušený autor provede nezbytnými základy tohoto populárního žánru, abyste mohli ihned začít fotografovat jakékoli téma, ať již půjde o hmyz, květiny, textury nebo cokoli jiného, co zaujme vaši pozornost. Dozvíte se také, jak správně ostřit, používat vhodné pomůcky, kreativně pracovat s hloubkou ostrosti nebo zvolit přiměřenou expozici. Samozřejmostí jsou i názorné postupy následných úprav snímků v počítači.

Kniha vám mimo jiné pomůže:

* Nacházet zajímavé náměty a objekty pro vaše snímky
* Porozumět různým technikám zobrazování detailů
* Kreativně pracovat s expozicí a hloubkou ostrosti
* Používat svorky, podložky, barevná pozadí a další pomůcky
* Vytvořit si vlastní domácí studio pro fotografování zátiší

O autorovi:
Harold Davis je profesionální fotograf a za své snímky již získal řadu mezinárodních ocenění. Bohaté zkušenosti využívá při psaní knih pro začínající i pokročilé fotografy. Celkově má již na svém kontě více než 30 titulů. Například Kreativní kompozice: Tipy a techniky pro digitální fotografie, Kreativní Portrét: Tipy a techniky pro digitální fotografie nebo Expozice a světlo v digitální fotografii. S jeho prací se můžete seznámit na adrese www.photoblog2.com/.

 • Nakladatel:
  Computer Press
 • ISBN:
  978-80-251-3332-3, EAN:
  9788025133323
 • Originál:
  Digital Photography Tips & Techniques
 • Překlad: Koutný, Jiří
 • Popis: 1× kniha, brožovaná, 240 stran, 16,7 × 22,5 cm, česky
 • Rozměry: 16,7 × 22,5 cm
 • Rok vydání:
  2010 (1. vydání)

Cena v obchodě: 404