Když jdou ryby rybařit

"Na světě není úžasnější věc, než zákonitosti, kterými se řídí život v přírodě. Snad kromě výjimek,jež se těmto zákonitostem vzpírají," píše v předmluvě k nové knize z edice Leonardo biolog prof. Jaroslav Petr.
Kniha známého popularizátora vědy vypráví o důmyslných způsobech komunikace ve světě zvířat. Využívá přitom názorných příkladů, které nám často osvětlí i zákonitosti našeho vlastního chování. Před čtenářem se otevírá fascinující svět mravenčích superstátů vedoucích vyhlazovací války, sloních puberťáků tvořících regulérní gangy, loveckých tlup složených z různých živočišných druhů, ptačích "metrosexuálů" a desítky dalších analogií s lidským světem. Jak probíhají námluvy zvířat a o čem se při nich rozhoduje? Má ve světě zvířat místo homosexualita? Umějí se zvířata obětovat pro druhé? Podle čeho se rozhodují v nečekaných životních situacích? Na tyto a mnohé další otázky kniha odpovídá.
Součástí je i fotografická příloha, odkazy na doporučenou literaturu a také hádanky, které zábavnou formou ověřují a rozšiřují čtenářovy znalosti.

 • Nakladatel:
  Radioservis
 • ISBN:
  978-80-86212-90-6, EAN:
  9788086212906
 • Popis: 1× kniha, brožovaná, 232 stran, 13 × 18,5 cm, česky
 • Rozměry: 13 × 18,5 cm
 • Rok vydání:
  2010 (1. vydání)

Cena v obchodě: 99