Fotografujeme psy

Fotografování psů má oproti fotografování lidí jednu nevýhodu – pes nebude dělat vše podle vašich pokynů. Nebude trpělivě hledět do objektivu a usmívat se na požádání. Přesto je fotografování psů stále jedním z nejoblíbenějších fotografických námětů.

Zkušený fotograf psů vám v této knize ukáže vše, co k úspěšnému zachycení svých psích společníků potřebujete. Praktický výklad pak doplní množstvím příkladů z praxe. Díky svěžímu jazyku a množství skutečných fotografických situací se u čtení této knihy nudit určitě nebudete. Autor se krátce věnuje i fotografování ostatních zvířat – koček, koní, ale i slepic či krav – princip práce zůstává stejný, takže bude tato kniha užitečná i majitelům ostatních domácích mazlíčků. V této knize se naučíte:

Jak upoutat pozornost psa
Domluvit se se psem svým i cizím
Fotografovat psy ve městě, v krajině i v ateliéru
Zvolit správný druh objektivu
Vnímat světlo a vytvořit správné osvětlení v ateliéru
Dodat v počítači psovi dlouhou srst a další užitečné úpravy
Fotografovat psa barevně i černobíle

Kniha obsahuje množství unikátních fotografií, které se objevily na fotografických výstavách v Čechách i v zahraničí a mezi jejichž autory patří kromě Antonína Malého i Jindřich Šteit, Václav Chochola či další světoznámí čeští fotografové a fotografky.

Naučte se vytvářet úžasné snímky zvířat s radami od „Psího Saudka“.

O autorovi:

Antonín Malý
je zkušený fotograf a výtvarník. Jeho doménou je kromě krajinářské fotografie i fotografování psů, pro svůj osobitý styl je často nazýván „Psí Saudek“. Jeho díla se s velkým ohlasem publika objevují pravidelně na výstavách v ČR i v zahraničí. V roce 2005 založil specializovanou výstavu Czech Pes Photo, zaměřenou na psa ve fotografii, která od té doby probíhá každoročně. Jeho tvorbu naleznete na www.antoninmal.cz

 • Nakladatel:
  Computer Press
 • ISBN:
  978-80-251-2308-9, EAN:
  9788025123089
 • Popis: 1× kniha, brožovaná, 176 stran, 21 × 23,5 cm, česky
 • Rozměry: 21 × 23,5 cm
 • Rok vydání:
  2008 (1. vydání)

Cena v obchodě: 440