Neslušné sny

Autor působivě popisuje ve třech novelách vnitřní i vnější projevy svých postav v příbězích odehrávajících se na sklonku války v Praze. V pozadí dramatických příběhů nalezneme vedle touhy po lásce, po pomstě, zbytečných poprav zběhů v předvečer ukončení války, daných vyvíjejících se vztahů mezi jednotlivými hrdiny, identifikací dějů v lidských duších protagonistů jednotlivých příběhů i problematiku židovské otázky, která je nejen imanentně přítomna.
V příbězích nalezneme interakční vztah mezi evokací hysterie oné doby a myšlenkami a sny,ale i velkým lidským porozuměním hlavních hrdinů, jak je autorovi a jeho umění vlastní.
Publikace je opatřena předmluvou k americkému vydání, která identifikuje bohatý přínos Arnošta Lustiga československé a české próze. Autorem předmluvy je Josef Škvorecký, který o knize Neslušné sny mimo jiné říká: "Jsou to v pravdě nezapomenutelné scény, nepodobají se ničemu v rozsáhlé literatuře o válce. Odhalují málo známý aspekt velkého zabíjení, zachycený s lidským porozuměním a s velkým uměním."
Mimořádná edice s přílohou autorových citátů a fotografií.

 • Nakladatel:
  K.V.P. Gastro, Naše vojsko
 • ISBN:
  80-206-0788-9, EAN:
  9788020607881
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 406 stran, 11,5 × 20 cm, česky
 • Rozměry: 11,5 × 20 cm
 • Rok vydání:
  2005 (2. vydání)

Cena v obchodě: 305