Powerjóga

Powerjóga, čerpající z hathajógy a aštangajógy, vznikla přibližně v 80. letech 20. století ve Spojených státech amerických jako cvičení pro nejširší veřejnost, která se nechce věnovat jen jogínské meditaci a fyzicky i psychicky velice náročným cvikům. Byla určena pro lidi, kteří chtějí cvičit a nemusí striktně dodržovat pravidla a nařízení.
Powerjóga je založena na pravidelném opakování jógových sestav, jež jsou dynamicky řazeny za sebou a které komplexně procvičí celé tělo, zlepšují fyzickou kondici a duševní koncentraci, a tudíž přispívají k obnovení životní energie. Cvičíte-li powerjógu pravidelně, vaše svaly budou pružné, klouby volné, snížíte svalové napětí a postupně zbavíte tělo tuku, bloků, stresu a nervozity.
Autor vás seznámí se základními pravidly cvičení, naučí vás základní pozice, přechody i celé sestavy, z vlastní zkušenosti poradí, na co dát pozor, ozřejmí přínos každé pozice pro upevnění zdraví. Po základním zahřívacím cyklu následují pozice hlubokého zahřívání a dynamicko-posilovací část. Velmi zajímavá je barevná příloha Programů, podle nichž si můžete zacvičit 40minutový cyklus nebo jen procvičit problémové partie.

 • Nakladatel:
  Ikar
 • ISBN:
  80-249-0205-2, EAN:
  9788024902050
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 144 stran, 21 × 29,5 cm, česky
 • Rozměry: 21 × 29,5 cm
 • Rok vydání:
  2003 (1. vydání)

Cena v obchodě: 246