Neffův průvodce digitální fotografií

Neffův průvodce digitální fotografií je snadno přístupné, laskavě psané čtení pro každého, kdo si přeje poznat a zvládnout svůj digitální fotoaparát. Ondřej Neff má dar vysvětlovat to, co je těžko pochopitelné, prostě a srozumitelně. Aby to pochopil každý, to je hlavní zásada, kterou se řídil při psaní své nové fotografické příručky. Kniha je řazena do čtyř oddílů, které plní svoji funkci i jako samostatná příručka.
První oddíl je věnován naprostým začátečníkům. Autor staví na deseti nejdůležitějších pojmech a deset pojmů, to skutečně dokáže zvládnout každý. S touto "výbavou znalostí" učí čtenáře zvládat základní fotografické techniky a pomáhá při prvních krocích s fotoaparátem v terénu.
Pokročilejším čtenářům je určeno padesát kapitol druhého oddílu. Ten je věnován nejdůležitějším funkcím digitálního fotoaparátu a jejichž použití v praxi. Ze své bohaté praxe autor zná nejzáludnější úskalí, o něž mnohdy troskotají fotografické pokusy – a radí, jak se jim vyhnout.
Digitální fotografie je zajímavá i po technické stránce. Jak to všechno funguje? Na tuto otázku odpovídá padesát kapitol třetího oddílu, věnovaného pohledu dovnitř. Ani tady není třeba se obávat technických složitostí. Výstižný a mnohdy i vtipný text pomáhá v základní orientaci a v důsledcích i ve fotografické praxi.
Závěrečný čtvrtý oddíl je věnován archivaci snímků a jejich úpravě na počítači. Výklad je směrován na snadno dostupné editační softwary, v každém případě na česky lokalizované aplikace. V těchto padesáti kapitolách jsou popsané základní postupy, které pomáhají zlepšovat obrázky – anebo dokonce zachraňovat zdánlivě beznadějné případy.

 • Nakladatel:
  Institut digitální fotografie
 • ISBN:
  80-903210-4-6, EAN:
  9788090321045
 • Popis: 1× kniha, brožovaná, 256 stran, 16,5 × 24 cm, česky
 • Rozměry: 16,5 × 24 cm
 • Rok vydání:
  2004 (1. vydání)

Cena v obchodě: 173