Černobílá digitální fotografie

Odhalte každou součást nadčasového umění černobílé fotografie. Věnujte se jejím nejvýznamnějším tvůrcům stejně jako využití klasických postupů v době digitálního obrazového záznamu.

Digitální technologii se podařilo zjednodušit důmyslný prostor černobílého zobrazování a zpřístupnit jej tak mnohem většímu počtu zájemců než kdykoli předtím. V tomto obsáhlém knižním průvodci vás populární autor a zkušený fotograf Michael Freeman seznámí s postupy, které využívá k vytváření vlastních působivých černobílých snímků. Důkladný pohled na práci tradičních mistrů černobílé fotografie pak využívá jako inspiraci pro černobílé vyjádření pomocí moderních barevných postupů.

Objevte nejlepší způsoby, jak převádět barevné fotografie na černobílé, vytvářet ostré tisky svých fotografií a napodobte vzhled klasických černobílých fotografických papírů. Freemanův průvodce obsahuje každou techniku a potup, který budete potřebovat při zpracování svých fotografií.

Seznamte se s širokou paletou nejrůznějších kreativních možností ve světe černobílého zobrazování. Ať již vytváříte tónovaný vzhled starých snímků, výstavní tisky nebo optimalizované soubory pro zveřejnění na webu, máte k dispozici kompletní soubor všech potřebných informací a technik, s jejichž pomocí dosáhnete požadovaných výsledků.

O autorovi:
Michael Freeman je mezinárodně uznávaný fotograf a autor publikací, který se specializuje na cestování, architekturu a na asijské umění. Známý je zejména pro své zkušenosti se speciálními efekty. Mnoho let fotografoval pro časopis Smithsonian a také pro řadu vydavatelů v různých zemích světa, jako jsou Time-Life Books, Reader s Digest, Condé Nast Traveler a Geo. Pravidelně také přispívá do Photo District News a jako autor připravil již více než dvě desítky úspěšných knih o fotografování.

 • Nakladatel:
  Computer Press
 • ISBN:
  978-80-251-2850-3, EAN:
  9788025128503
 • Originál:
  The Complete Guide to Black & White Digital Photography
 • Překlad: Krásenský, David
 • Popis: 1× kniha, brožovaná, 224 stran, 23,7 × 26 cm, česky
 • Rozměry: 23,7 × 26 cm
 • Rok vydání:
  2010 (1. vydání)

Cena v obchodě: 149